1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Üç Uzmanın Borsa Değerlendirmesi: Satışlar Son Buldu mu?

Üç Uzmanın Borsa Değerlendirmesi: Satışlar Son Buldu mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da Son Durum

Borsa İstanbul’da geçen hafta yaşanan %2,50’lik değer kaybı, endeksin 10.138 puandan kapanmasına neden oldu. Üç hafta önce görülen zirve olan 11.088’e göre düşüş %8,56 oldu. Yılbaşından itibaren ise BİST100’de yaşanan prim %35,70’e geriledi.

Uzman Görüşleri

Borsa İstanbul’da hisse senetlerindeki düşüşün devam etmesi beklenirken, uzmanlar işlem vergisi duyumları ve zayıf mali sonuçları neden olarak gösteriyor. Yüksek mevduat faizleri ise riskli hisselere kıyasla cazip hale geliyor. Borsa için yeni beklentilerin oluşturulması gerektiği belirtiliyor.

Yabancı Yatırımcı ve Piyasa Hareketleri

Yabancı yatırımcıların hisse senetlerindeki satışları devam ederken, yerli yatırımcılar henüz ciddi bir katılım göstermiyor. Yüksek faizler nedeniyle mevduatlar hala tercih ediliyor. Borsada yaşanan hareketlilik, yabancı yatırımcıların tercihlerine bağlı olarak şekilleniyor.

Piyasalardaki Genel Durum

Yaz rehavetine girildiği izlenimi veren borsada bayram tatili öncesi benzer bir görünüm korunabilir. Olağandışı bir gelişme olmadıkça piyasada önemli bir hareketin beklenmediği belirtiliyor. Hindistan’da yaşanan belirsizliklerin etkisi geçici olarak dengelendi.

Teknik Analiz ve Destek-Direnç Seviyeleri

Borsada kâr satışlarına bağlı düşüş devam ederken, 10.100-10.000 bandı önemli destek noktaları olarak gösteriliyor. Tepki alımlarının bu seviyelerde görülebileceği belirtilirken, olası direnç noktaları da 10.450-10.500 seviyelerinde bulunuyor.

Üç Uzmanın Borsa Değerlendirmesi: Satışlar Son Buldu mu?
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!