1. Haberler
  2. Kripto Haberleri
  3. Ünlü Analistin BTC Hedefi: Eylül Ayında Bu Fiyata Dikkat!

Ünlü Analistin BTC Hedefi: Eylül Ayında Bu Fiyata Dikkat!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peter Brandt’tan Bitcoin Boğa Piyasası Tahmini

Peter Brandt'tan Bitcoin Boğa Piyasası Tahmini

Kripto analisti Peter Brandt’a göre, Bitcoin önceki halving döngüsünü takip ederse, Ağustos sonu ile Eylül başı arasında 130 bin dolar ila 150 bin dolar arasında bir zirveye ulaşabilir. Brandt’a göre, Bitcoin halving, madencilik ödüllerini yüzde 50 oranında azaltan ve yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen bir olaydır.

Brandt’ın analizine göre, Bitcoin boğa piyasası döngüsünün en yüksek seviyesine 2025 Ağustos sonu/Eylül başında ulaşabilir. Analize göre, son Bitcoin boğa piyasası 11 Mayıs 2020’deki halving’ten yaklaşık 16 ay önce başlamış ve döngü bundan yaklaşık 18 ay sonra sona ermiş. Brandt’a göre, geçmişteki halving tarihleri, boğa piyasasının başladığı ve zirveye ulaştığı zamanın neredeyse ortasında olmuş.

Bitcoin’in Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin'in Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Brandt’a göre, Bitcoin’in döngüsel zirvesini tahmin etme konusunda hiçbir analiz yöntemi hatasız olmasa da, geçmiş yüksek seviyelerin benzer bir büyüme modeli izlediğini ve devam ederse 130.000 ila 150.000 dolar aralığında bir boğa piyasası zirvesini görebileceğimizi belirtiyor.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaştıktan sonra, Brandt’a göre her boğa döngüsünün kazançları bir öncekine göre düştüğü için Bitcoin’in zaten bir boğa piyasası zirvesine ulaşma ihtimali yüzde 25’e düşmüş durumda. Eğer Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamaz ve 55.000 doların altına düşerse, Brandt, kripto para biriminin üstel bir düşüş yaşama olasılığının artabileceğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Ünlü Analistin BTC Hedefi: Eylül Ayında Bu Fiyata Dikkat!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!