Vakıfbank’ın Dolar Cinsi İlave Ana Sermaye Tahvil İhracı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakıfbank, uluslararası piyasalarda gerçekleştirdiği ilk ilave ana sermaye tahvil ihracı ile dikkatleri üzerine çekti. Genel Müdür Abdi Serdar Üstünsalih, bu işlemin Vakıfbank tarihinde bir ilk olduğunu vurguladı.

Üstünsalih, “Türkiye’deki kamu bankaları arasında yapılan ilk piyasa işlemi olan bu tahvil ihracı, üç kata ulaşan talep ve iyileşen getiriyle dikkat çekti. İşlemin, sermaye rasyolarına olumlu katkı sağlaması bekleniyor” dedi.

Vakıfbank’ın 550 milyon dolarlık ilave ana sermaye tahvil ihracının, yurtdışı kaynaklarını güçlendireceği belirtilirken, bankanın ana ve toplam sermaye rasyolarına 100 baz puanlık olumlu etki yapması bekleniyor.

Üstünsalih, “Türkiye’nin en büyük 2. bankası olarak verimlilik odaklı stratejilerimize devam ederek uluslararası sermaye piyasalarını yakından takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

Vakıfbank, gelecek dönemlerde farklı yapılar altında yeni fonlama işlemlerine imza atmayı planlıyor. Banka, güçlü sermaye yapısıyla Türkiye ekonomisine destek olmaya devam edecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Vakıfbank’ın Dolar Cinsi İlave Ana Sermaye Tahvil İhracı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!