1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Yapı Kredi, Çift Dilimli Sendikasyon Sağladı

Yapı Kredi, Çift Dilimli Sendikasyon Sağladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapı Kredi Bankası’nın Sürdürülebilirlik Odaklı Adımı

Yapı Kredi Bankası, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda önemli bir adım atarak 367 gün vadeli 442,5 milyon dolar ve 454,5 milyon euroluk iki dilimli sendikasyon kredisi sağladı. Bu kredi, bankanın sürdürülebilir finans çerçevesi kapsamında kullandırdığı ilk sendikasyon kredisi olma özelliği taşıyor.

Kredi Detayları ve Katılımcılar

Kredinin toplam maliyeti dolar dilimi için SOFR + yüzde 2,50 ve euro dilimi için Euribor + yüzde 2,25 olarak gerçekleşti. Sendikasyona 25 ülkeden 46 finansal kurum katıldı. Ortak koordinatörlüğünü Abu Dhabi Commercial Bank ve Emirates NBD üstlenirken, sürdürülebilirlik koordinatörlüğü First Abu Dhabi Bank, ING, Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation tarafından gerçekleştirildi.

Yapı Kredi CEO’sunun Değerlendirmesi

Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yurt dışından yaklaşık 7 milyar dolar seviyesinde kaynak sağladık. Önümüzdeki dönemde de farklı finansman kaynakları yaratarak ekonomimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi. Bu adımın bankanın gelecek vizyonunda sürdürülebilirlik ve yenilikçilik odaklı finansman anlayışının önemli bir adımı olduğunu vurguladı.

Yapı Kredi, Çift Dilimli Sendikasyon Sağladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!