1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Yatırımcı mı, Oyuncu mu? İşte Sorunun Cevabı

Yatırımcı mı, Oyuncu mu? İşte Sorunun Cevabı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasaları ve Gelişimi

Sermaye piyasaları, finansal sistem içinde önemli bir yere sahip. Bankacılıktan sonra en fazla alan kaplayan sermaye piyasaları, yatırımcılarla menkul kıymetleri buluşturan platformlardır. Türkiye’de bu alandaki gelişim 1985 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) olarak başlamış ve 2013 yılında Borsa İstanbul adını almıştır. Bu değişimle birlikte takas ve saklama hizmetleri de ivme kazanmıştır.

Özellikle son yıllarda sermaye piyasalarına olan ilgi artmış, yatırımcı sayısı 12 milyonu aşmıştır. Hisse senetleri, devlet iç borçlanma senetleri, fonlar, özel sektör borçlanma araçları gibi çeşitli menkul kıymetler, sermaye piyasaları aracılığıyla yatırımcılara sunulmaktadır. Bu sayede yatırımcılar, farklı enstrümanlarla portföylerini çeşitlendirme imkanına sahiptir.

Bloomberg Businessweek Türkiye

Bloomberg Businessweek, dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden biridir. Türkiye’de ise Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içeriklerle okuyucularla buluşmaktadır. Türkiye ve küresel piyasalardaki gelişmeler, analizler, özel röportajlar ve iş dünyasından haberlerle zenginleşen içeriğiyle dikkat çekmektedir.

Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatında yayınlanmakta ve içeriği sürekli güncellenmektedir. Bu dergi sayesinde okuyucular, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri takip edebilir, yatırım yaparken doğru kararlar verebilirler. Bloomberg Businessweek Türkiye’nin yenilenen içeriğiyle her ay zengin bir okuma deneyimi sunmaktadır.

Bloomberg Businessweek Türkiye’ye ve tüm içeriklerine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yatırımcı mı, Oyuncu mu? İşte Sorunun Cevabı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!