1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Yatırımlar Holding, Yeni Bir Yatırım Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Yatırımlar Holding, Yeni Bir Yatırım Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımlar Holding A.Ş. Hisse Alımı Hakkında Açıklama

Yatırımlar Holding A.Ş. (BINHO), Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş.’nin paylarının alınması konusunda önemli bir adım attı. Şirket, bu satın alma işlemine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

KAP açıklamasına göre, Yıldız Holding A.Ş. (“Satıcı”)’nin Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul Anonim Şirketi (“Ufuk Yatırım”) sermayesinde bulunan paylardan belirli bir miktarın Yatırımlar Holding A.Ş. tarafından satın alınması kararlaştırıldı. Bu kapsamda, Satıcı ile Yatırımlar Holding A.Ş. ve diğer alıcılar arasında Hisse Alım Satım Sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

  • Satın Alınan Paylar: Satıcı, Ufuk Yatırım’ın sermayesinde bulunan 43.579.642,1 TL nominal değerli 4.357.964.210 adet payın satışını gerçekleştirdi.
  • Alıcılar: Yatırımlar Holding A.Ş. ile birlikte Milpa Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi Ve Ticaret A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bulls Yatırım Holding A.Ş., Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ve Re -Pie Portföy Yönetimi Anonim Şirketi (Özel Portföy Yönetim Hizmeti Verilen Müşterileri adına) pay alımı gerçekleştiren diğer şirketler arasında yer aldı.

Hisse Alım Satım Sözleşmesi kapsamında, Yatırımlar Holding A.Ş. tarafından Satıcı’nın Ufuk Yatırım sermayesinde bulunan paylardan 130.738.926 adet alındı. Bu işlem, 1.440.000 USD’lik bir bedel karşılığında gerçekleştirildi. Sözleşmede belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda işlemin tamamlanması ve pay devri ile kapanış işlemlerinin gerçekleştirilmesi hedeflendi.

Yatırımlar Holding A.Ş.’nin yaptığı bu önemli hamle, şirketin büyüme ve genişleme stratejilerine yönelik atılmış önemli adımlardan biri olarak değerlendirilmektedir. Satın alınan paylarla ilgili işlemlerin başarılı bir şekilde tamamlanması beklenmekte ve şirketin gelecekteki faaliyetlerine olumlu katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Yatırımlar Holding, Yeni Bir Yatırım Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!