1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Yellen, Çin ve Rusya’nın İhracat Artışından Endişe Ediyor

Yellen, Çin ve Rusya’nın İhracat Artışından Endişe Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanı Yellen, Senato Komitesinde Bütçe Talebini Açıkladı

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Washington’da Senato Tahsisatlar, Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Alt Komitesinde, Hazine Bakanlığı için 2025 mali yılı bütçe talebine ilişkin oturuma katıldı. Yellen, Çin’den Rusya’ya yayılan ihracatın artmasından endişe duyduğunu belirtti ve hazine bono ihraçlarının tarihsel ortalamalarıyla uyumlu olduğunu vurguladı.

Yellen, Federal borçlanmada hedefin zaman içerisinde en az maliyetle borç ihraç etmek olduğunu ifade ederek, piyasa katılımcılarının kısa vadeli fiyatların düşeceğine inandığını belirtti. Buna ek olarak, Yellen, ABD’nin borç yapısının sürdürülebilirliği konusuna da değindi ve ekonomik istikrarın korunması için uygun adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Hazine Bakanı Yellen’in bütçe talebi açıklamaları, ABD’nin ekonomik politikaları ve dış ticaret stratejileri hakkında önemli ipuçları verdi. Yellen, küresel ekonomiye ilişkin endişeleri dile getirirken, aynı zamanda iç borçlanma politikalarının önemine vurgu yaparak ekonomik dengenin sağlanması için çaba harcanması gerektiğini vurguladı.

Yellen, Çin ve Rusya’nın İhracat Artışından Endişe Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!