1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Yeni Nesil Artık Araç Sahibi Olmak İstemiyor

Yeni Nesil Artık Araç Sahibi Olmak İstemiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otomobil Yatırım Aracı Olmaktan Çıkıyor

Garenta ve İkinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, Bloomberg HT’de yaptığı açıklamada, Türkiye’de otomobilin artık sadece bir ulaşım aracı olmaktan çıkıp yatırım aracı olarak da görüldüğünü belirtti. Savcı, yeni neslin araç sahibi olmak yerine ihtiyaç duydukları zaman araç kiralama hizmetlerine yönelmeye başladığını vurguladı.

Elektrikli Araçlara Yönelme

Şafak Savcı, Türk insanının ilerleyen dönemlerde elektrikli araçlara daha fazla ilgi göstereceğini düşündüğünü belirtti. Elektrikli araçların kullanıcılarına sunduğu ekonomik ve çevresel faydaların yanı sıra performans ve sessizlik gibi avantajları olduğunu vurguladı. Ayrıca elektrikli araçların şarj maliyetlerinin içten yanmalı motorlara göre çok daha düşük olduğunu da sözlerine ekledi.

Savcı ayrıca, araç kiralama sektörünün Türkiye’de henüz gelişme aşamasında olduğunu ve dünya genelindeki online rezervasyon oranlarına kıyasla Türkiye’de bu alanda daha fazla potansiyel olduğunu ifade etti. Yeni neslin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen otomotiv sektöründe, hizmet odaklı yaklaşımların önem kazandığını belirtti.

  • Elektrikli araçların çevre dostu olmaları
  • Hizmet odaklı yaklaşımların otomotiv sektöründe artan önemi
  • Yeni neslin sahip olma yerine ihtiyaçları doğrultusunda araç kiralama tercihleri
Yeni Nesil Artık Araç Sahibi Olmak İstemiyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!