1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Yiğit Akü, Halka Arz İle 2,6 Milyar TL’lik Büyüklüğe Ulaştı

Yiğit Akü, Halka Arz İle 2,6 Milyar TL’lik Büyüklüğe Ulaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yiğit Akü Halka Arzı

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., halka arzında büyük bir ilgiyle karşılaştı. Şirketin 75 milyon adet hissesi, 34,68 TL birim fiyatla satılarak 2,6 milyar TL büyüklüğünde bir halka arz gerçekleşti. Bu süreçte yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcılar büyük bir taleple hisse senedi almaya yönelmişlerdir.

Halka arz sürecinde, 29 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen talep toplama işlemlerinde, hisse senetlerinin yüzde 79’u yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilmiştir. Bu da gösteriyor ki, halka arz sadece kurumsal yatırımcılar için değil, bireysel yatırımcılar için de büyük bir fırsattı.

Yatırımcı Grubu Talep Oranı
Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar 1,09 katı
Şirket Çalışanları 1,07 katı
Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar 4,29 katı

Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı gruplarına göre gelen taleplerin detayları tabloda yer almaktadır. Bu büyük ilgi ve talep, Yiğit Akü’nün gelecek hedeflerine ve büyüme potansiyeline olan güveni yansıtmaktadır. Halka arzın şirketin daha da büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacağına inanılıyor.

Yiğit Akü, Halka Arz İle 2,6 Milyar TL’lik Büyüklüğe Ulaştı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!