1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Yiğit Akü (YIGIT) Şirketi Temettü Dağıtım Kararını Yatırımcılarıyla Paylaştı

Yiğit Akü (YIGIT) Şirketi Temettü Dağıtım Kararını Yatırımcılarıyla Paylaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yiğit Akü Yönetim Kurulu, Kar Payı Dağıtmama Kararı Aldı

Yiğit Akü, dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yönetim kurulunun kar payı dağıtmama teklifini duyurdu. Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre;

  • 08.07.2024 tarihli toplantısında, şirket yönetimi tarafından hazırlanan ve denetlenen finansal tablolar incelendi. TFRS’ye uygun olarak hazırlanan finansal tablolara göre net dönem karının 592.054.248,00 TL olduğu belirlendi. Genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra net dağıtılabilir dönem karının 578.404.186,91 TL olduğu tespit edildi.
  • Yasal kayıtlara göre düzeltilmemiş net dönem karının 273.001.221,85 TL olduğu ve genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra net dağıtılabilir dönem karının 259.351.160,76 TL olduğu belirlendi.
  • Yasal kayıtların esas alınarak 2023 yılı karından kar dağıtımı yapılmamasına ve karın geçmiş yıl karlarına eklenmesine karar verildi. Bu karar, 01.08.2024 tarihinde yapılacak olan Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin onayına sunulacak.

Yiğit Akü’nün aldığı karar, şirketin mali durumunu ve geleceğe yönelik planlarını güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Pay sahipleri, kararın genel kurulda onaylanmasının ardından şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda ilerlemesini destekleyebilecekler.

Yiğit Akü (YIGIT) Şirketi Temettü Dağıtım Kararını Yatırımcılarıyla Paylaştı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!