1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Yıl Sonundan İtibaren Eski Tip Ehliyetler Geçersiz Olacak

Yıl Sonundan İtibaren Eski Tip Ehliyetler Geçersiz Olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Tip Sürücü Belgeleri ve Yenileme Süreci

Eski tip sürücü belgelerinin geçerlilik süresi 31 Aralık 2024 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar yenilenmeyen eski tip sürücü belgeleri geçerliliğini yitirecektir. Yeni tip sürücü belgesine geçiş yapmak isteyen vatandaşlar, belgelerini güncellemek için belirli bir süreleri olduğunu bilmelidirler.

Ehliyet yenileme işlemi için Alo 199’u arayarak, e-Devlet üzerinden ya da https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden online randevu alabilirsiniz. Randevu alırken gerekli evrakları hazırlamayı unutmayın. Başvuru işlemlerini eksiksiz tamamlamak için belgelerinizi teslim etmeniz gerekmektedir.

Yeni tip sürücü belgesi almak isteyenlerin yoğunluktan kaynaklı mağduriyet yaşamamaları için başvurularını zamanında yapmaları önemlidir. Son aylara bırakılan başvurular beklenmedik sürücü belgesi alım süreci sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, belgelerinizi yenilemek için uygun zamanı değerlendirmeniz önerilir.

Yıl Sonundan İtibaren Eski Tip Ehliyetler Geçersiz Olacak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!