1+1 Daire Yatırımına Dikkat! 11 Yılda Kazanca Dönüşüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karlı bir gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler… 1+1 daire tipinde amortisman süresi 18 yıla kadar geriledi. Yapılan araştırmalar gayrimenkul yatırımında en karlı daire tipinin 1+1’ler olduğunu gösteriyor.

1+1 Daire Fiyatları ve Amorti Süresi

1+1 daire fiyatları metre karesine göre farklılık gösteriyor. 68 metrekarelik 1+1 daire aylık ortalama bin 580 lira kira ile sadece 18 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti ediyor.

Gayrimenkul sektöründe veri analizi yapmakta olan Endeksa İstanbul’da 1+1 daireye yatırım yapmanın avantajlarını gösteren bir rapor hazırladı. Yapılan araştırmada kentte yapılacak daire yatırımları arasında en kârlı daire tipinin 1+1’ler olduğu sonucuna ulaşıldı. Araştırma kapsamında konutların satış fiyatları ve amortisman süreleri detaylı olarak incelendi.

Endeksa yetkilileri 1+1 daire yatırımcısının kârlı olduğunu ifade ederek, 2+1 dairelerin amortisman süresinin 19 yıl olduğu sonucuna ulaştı. 3+1 dairelerin geri dönüşümün ise 23 yıla kadar uzadığı kaydedildi. Aynı şekilde 4+1 dairelerinde 23 yıl gibi bir sürede kendini amorti ettiği belirtildi.

İstanbul’da Ortama Kira 2 Bin 215 Lira

İstanbul genelinde gerçekleştirilen araştırma ‘İstanbul’da Konut Tipine Göre Geri Dönüş Süreleri’ adı altında bir araya getirildi. Bu rapora göre kentte ortalama metrekare satışının 4 bin 325 TL olduğu kaydedildi. İstanbul’da daire kiralarının ortalama fiyatı ise 2 bin 215 Lira olarak raporda yer aldı.

Sultangazi’deki 1+1’ler 11 Yılda Kazandırmaya Başlıyor

Yatırımlık dairede en kısa sürede kazandırmaya başlayan daire olarak 1+1’ler İstanbul’da en uygun fiyata nereden alınır derseniz, tercihinizi Sultangazi’den yana kullanmanızda fayda var. Çünkü ilçe genelindeki 1+1 daire satış fiyatları, kira geliriyle 11 yıl gibi çok kısa bir zaman diliminde kendini amorti ediyor ve kâra geçmenizi sağlıyor.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
1+1 Daire Yatırımına Dikkat! 11 Yılda Kazanca Dönüşüyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x