1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. 19 Mayısta Trenler Ücretsiz Olacak

19 Mayısta Trenler Ücretsiz Olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanından Gençlere Özel Ulaşım Fırsatı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, gençlerin ulaşım kolaylığına daha fazla erişim sağlaması amacıyla önemli bir adım attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda belirli raylı sistem hatlarında ücretsiz seyahat imkanı sağlanacak.

Bakan Uraloğlu, demiryollarının ülkenin en önemli ulaşım modlarından biri olduğunu vurgulayarak gençlerin trenle seyahat etmeyi tercih ettiklerini belirtti. Yüksek Hızlı Tren yolcularının neredeyse beşte birini gençlerin oluşturduğunu açıklayan Bakan, gençlere Yüksek Hızlı Tren, anahat ve bölgesel trenlerde yüzde 15 indirim ve farklı abonman seçenekleri sunulduğunu dile getirdi.

Bakan Uraloğlu’nun belirttiği gibi, gençler ülkenin geleceği olduğundan onların demiryolu sevgisini kazanması büyük önem taşıyor. Bu sebeple, gençlere yönelik ulaşım fırsatlarının artırılması hem gençlerin seyahat olanaklarını genişletecek hem de demiryolu taşımacılığına olan ilgilerini artıracaktır.

  • Gençlerin ücretsiz seyahat edebileceği hatlar: Marmaray, Başkentray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı
  • Gençlere özel indirimli seyahat imkanları: Yüksek Hızlı Tren, anahat ve bölgesel trenler
19 Mayısta Trenler Ücretsiz Olacak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!