1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan Güncel Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan Güncel Açıklamalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan, ekonomik durum hakkında olumlu gelişmelerin yaşandığını belirterek, asgari ücrete ilişkin konuda şunları söyledi: “Ekonomik verilerde güçlü bir seyir var. Enflasyonla ilgili veriler olumlu yönde ilerliyor. Şu an için ek bir zam düşüncemiz bulunmamaktadır.”

Işıkhan, emeklilere ilave bir refah payı verilip verilmeyeceği sorusuna ise şu cevabı verdi: “Temmuz ayında emeklilere ek bir refah payı düşünülüyor mu?” konusunda ise “Şu anda bu konuyla ilgili kesin bir karar vermek için erken. Temmuz ayını bekleyip gelişmelere göre karar vereceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Işıkhan’ın açıklamaları, ekonomik durumun güçlü seyrini ve emeklilere yönelik olası desteklerin uzun vadeli planlamalar doğrultusunda ele alındığını gösteriyor. Bu açıklamalar, hükümetin ekonomik istikrarı sağlama ve sosyal güvenliği güçlendirme çabalarını yansıtmaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan Güncel Açıklamalar
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!