1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. 2024 İSG/1 Sınavı Detayları ve Sonuçları

2024 İSG/1 Sınavı Detayları ve Sonuçları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2024-İSG/1) 17 ilde 18 farklı sınav merkezinde gerçekleştirildi. Toplamda 31 bin 362 adayın katıldığı sınavda, 88 bina ve bin 143 salon kullanıldı. Ayrıca, sınavın sorunsuz geçmesi için 4 bin 205 personel görev aldı.

Sınav sonuçları, katılımcılar tarafından merakla beklenmekte olup, sonuçların 30 Mayıs tarihinde açıklanması planlanmaktadır. ÖSYM, sınava başvuran adayları bilgilendirmek amacıyla, temel soru kitapçığı diziliminde yer alan soruların tamamını https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişime açtı. Bununla birlikte, sınavdaki soruların yüzde 10’luk kısmı ise ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yayımlanmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İSG/1 sınavı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda uzmanlaşmak isteyen adaylar için önemli bir adımdır. Sınavda başarılı olan adaylar, İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı gibi önemli alanlarda kariyerlerine yön verebileceklerdir.

İSG/1 Sınav Sonuçları

2024-İSG/1 sınav sonuçları, 30 Mayıs’ta ÖSYM tarafından açıklanacaktır. Sonuçları öğrenmek için adaylar, ÖSYM’nin resmi internet sitesini veya Aday İşlemleri Sistemi’ni (AİS) kullanabilirler. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar, başarı durumlarını ve sınav performanslarını öğrenebileceklerdir.

2024 İSG/1 Sınavı Detayları ve Sonuçları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!