1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. 3 Yeni Şirket Halka Arz Edilecek, 1 Bedelsiz Hisse Senedi Onaylandı

3 Yeni Şirket Halka Arz Edilecek, 1 Bedelsiz Hisse Senedi Onaylandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halka Arz Onayları

Kapalıçarşı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Kurul’un Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ, Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret AŞ’nin halka arz başvurularını onayladığını duyurdu. Horoz Lojistik’in pay başına 55 TL, Yiğit Akü’nün pay başına 34,68 TL ve Altınkılıç Gıda’nın ise 22,98 TL’den halka arz edilmesine izin verildi.

Bedelsiz İhraç Onayları

Kurul, Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz (%693,24607) pay ihracına onay verirken, çeşitli finans kuruluşlarının toplamda milyarlarca liralık borçlanma aracı ihracına da onay verdi. Ayrıca ARDVENTURE Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin kuruluşuna ve diğer girişim sermayesi fonlarının kuruluşuna izin verildi.

Erişim Engeli Kararları ve Diğer Uygulamalar

Erişim Engeli Kararları ve Diğer Uygulamalar

Kurul, yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı tespit edilen 41 internet sitesinin erişim engellenmesi için karar aldı. Ayrıca Tarım Kredi Holding AŞ’nin yasal süreçlerle Kanun kapsamına alınması ve çeşitli portföy yönetim şirketlerinin fon dönüşümleri ve izahname onayları da Kurul tarafından onaylandı.

Fon İşlemleri ve Sermaye Artırımı

Fon İşlemleri ve Sermaye Artırımı

Kurul, çeşitli fonların katılma payı ihracına ilişkin izahnamelerin onaylanması taleplerini olumlu karşıladı. Ayrıca Philip Portföy Yönetimi AŞ’nin sermaye artırımı talebine de onay verildi.

3 Yeni Şirket Halka Arz Edilecek, 1 Bedelsiz Hisse Senedi Onaylandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!