AB Gençlik Hareketliliği Müzakereleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, İngiltere ile AB ülkelerinde gençler arasındaki hareketliliği artırmak amacıyla müzakerelerin başlatılmasını teklif etti. Bu teklif, AB Konseyi tarafından kabul edilirse, İngiltere ile gençlik hareketliliği konusunda resmi görüşmelere başlanabilecek.

Müzakerelerin sonucunda, AB ülkelerindeki gençler ile İngiltere’deki gençler arasındaki eğitim, iş imkanları ve oturum hakları kolaylaşacak. Öngörülen anlaşmaya göre, 18-30 yaş arasındaki AB ve İngiltere vatandaşları, hedef ülkede 4 yıla kadar kalabilecek.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Brexit sonrasında İngiltere ile yapılacak iş birliği alanlarından birinin gençlerin hareketliliği olduğunu belirtti. Gençlerin farklı kültürleri tanıyarak yeni tecrübeler edinebilecekleri bu programın, AB ve İngiltere’nin çıkarlarına hizmet edeceğini vurguladı.

AB zirvesi sonrasında yapılan açıklamalarda, gençlik hareketliliği konusunun AB ve İngiltere arasındaki ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacağı ifade edildi. Bu adımın, gençlerin Avrupa’nın farklı bölgelerini keşfetmelerine ve kariyerlerine uluslararası boyutta değer katmalarına olanak tanıyacağı belirtildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
AB Gençlik Hareketliliği Müzakereleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x