ABD Çalışma Bakanlığı Tarım Dışı İş Gücü Verimliliği ve Birim Emek Maliyeti Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Çalışma Bakanlığı, ocak-mart dönemine ilişkin tarım dışı iş gücü verimliliği ve birim emek maliyeti verilerini açıkladı. Buna göre, ülkede tarım dışı iş gücü verimliliği yılın ilk çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla %0,3 artarak yükseldi. Piyasa beklentileri, tarım dışı iş gücü verimliliğinin %0,8 artması yönündeydi. İş gücü verimliliği, 2023’ün son çeyreğinde %3,5 artış göstermişti. Tarım dışı iş gücü verimliliği, ocak-mart döneminde yıllık bazda da %2,9 yükseldi. Üretim ise yılın ilk çeyreğinde önceki çeyreğe göre %1,3 artarken çalışma saati %1 arttı.

Birim Emek Maliyeti Beklentileri Aştı

ABD Merkez Bankasının (Fed) takip ettiği enflasyon göstergelerinden biri olan birim emek maliyeti ise yılın ilk çeyreğinde önceki çeyreğe göre %4,7 artarak yükseldi. Bu dönemde %3,6 artması beklenen birim emek maliyeti, geçen yılın son çeyreğinde değişim göstermemişti. Birim emek maliyeti ilk çeyrekte yıllık bazda da %1,8 arttı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD Çalışma Bakanlığı Tarım Dışı İş Gücü Verimliliği ve Birim Emek Maliyeti Açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!