1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. ABD Ham Petrol Üretimi 81 Bin Varil Düşürdü

ABD Ham Petrol Üretimi 81 Bin Varil Düşürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD ham petrol üretimindeki düşüşe geçen haftada devam etti. Üretimdeki gerileme günlük bazda 81 bin varil oldu. Toplam üretim miktarınınsa 9 milyon 48 bin varil olduğu açıklandı.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi Stokları Açıkladı

Petrol üretimdeki kısıtlamayı sürdüren ülkenin ticari petrol stokları da düşüşe geçti. Buna göre ülkenin stokları geçen hafta 2 milyon 700 bin varil azaldı ve stok miktarı 462 milyon 200 bin adete geriledi. Enerji Enformasyon İdaresi stok miktarındaki düşüşün yüzde 0,6 olduğunu duyurdu.

Piyasanın ABD ticari petrol stoklarından beklentisi ise 2 milyon varillik gerilemeydi. Ülkenin stokları bir önceki haftada 6 milyon varillik düşüş kaydetmişti.

ABD’nin stratejik petrol stokları da geçen haftayı düşüşle kapattı. 1 milyon 200 binlik düşüş ardından, stoklar 672 milyon 400 bin varil olarak kayda geçti. Ülkedeki benzin stoklarının gelişimi ise şöyle açıklandı. Haftalık stok 2 milyon 500 bin varil artışla, 221 milyon 400 bin varil seviyesinde çıktı.

ABD piyasasının benzin stoku beklentisi 0,5 milyon varillik gerilemeydi. Ülkenin stokları geçen haftanın öncesindeki haftada 1 milyon 600 bin varillik yükselişe ev sahipliği yapmıştı.

ABD Ham Petrol Üretimi Geriledi

Ülke geçen hafta ham petrol üretimini günde 81 bin varil olmak üzere düşürdü. Üretim 9 milyon 480 bin varilde kaldı.

Bu dönemde, ülkenin ham petrol üretimi ise bir önceki haftaya göre günlük ortalama 81 bin varil azalarak 9,48 milyon varile düştü.

Tüm bunların yanında ABD ham petrol ihracatı da geçen hafta düşüşe geçti. bir önceki haftanın verileri ile geçen hafta karşılaştırıldığında düşüşün gün bazlı 714 bin varil olduğu, ithalatın ise günlük 403 bin varil arttığı dikkatlerden kaçmadı.

ABD Ham Petrol Üretimi 81 Bin Varil Düşürdü
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!