1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Sanal Para Birimi Bitcoin, Bir Gecede Rekor Kırdı

Sanal Para Birimi Bitcoin, Bir Gecede Rekor Kırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, rekora koştu. Bu güne kadarki en iyi seviyesine tırmanan Bitcoin, 5 bin dolar sınırını geçti. Bir gecede yüzde 8 oranında değer kazanan bir Bitcoin’in fiyatı 4,780 dolar seviyesinden 5,220 dolara kadar çıktı.

Bitcoin 5,200 Dolardan 4,788 Dolara Geriledi

Sanal para birimi Bitcoin hızlı yükseliş ardından önce 4,900 dolara geriledi. Ardından ise 4,788 dolar seviyesinde kendini gösterdi.

Sanal para biriminin bir gecedeki hızlı yükselişinin ardında birçok neden yatarken, başlıca neden Çin pazarının küresel piyasaları etkilemesi olarak kaydedildi. Yükselişte Japon pazarının da etkilerinin olduğu ifade edildi. Ülke pazarının ABD’yi geçmesi ve sanal para Bitcoin pazarı haline dönüşmesi bu yükselişte önemli bir rol aldı.

Sanal para biriminin değer yükselişine katkı sağlayan üç faktörden biri Kasım ayındaki SegWit2x olayı olarak gösterildi. İkinci gelişme ise Japonya cephesinin sanal para birimini ulusal bazda lisanslaması olarak kaydedildi. Üçüncü faktörse ABD’den gelen Bitcoin talebindeki yükselişten kaynaklandı denildi.

Konuyla ilgili Cryptocoinsnews’in hazırladığı raporda SegWit2x olayına işaret edilerek, Bitcoin’de kaydedilen kısa vadeli fiyat eğilimini devamlı hale getirdiği ifade edildi.

Sanal paranın yükselişinde Büyük Çin Madenciliği cephesinden gelen kaynakların SegWit2x ile B2X’e tahsis edileceği açıklaması da rol oynadı ve pazarın güvenilirliğini arttırdı.

Bunların yanında sanal paranın yatırımcılarından olan ve Atlanta Dijital Para Fonu ortağının açıklamaları da etkili oldu. Alistair Milne, madencilerin bu sanal para biriminin blok zincirlerini takip etme eğiliminde olduklarını ifade etti. ViaBTC’den gelen açıklamada Milne’nin açıklamasını destekledi.

Yapılan açıklamalarda madencilerin kârlı pazarlar üzerinde yoğunlaştıkları, yatırımcıların yalnızca piyasa takibiyle yetindikleri de dikkat çeken ifadeler arasında yer aldı.

Sanal Para Birimi Bitcoin, Bir Gecede Rekor Kırdı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!