ABD Perakende Satış Verileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, nisan ayında perakende satışların tutarı 705,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Mart ayında ise perakende satışlar 705,1 milyar dolar seviyesindeydi.

Piyasa beklentilerine göre, nisanda perakende satışların aylık bazda yüzde 0,4 artması bekleniyordu. Ancak gerçekleşen artış yüzde 0,6 oldu.

Nisanda perakende satışlar yıllık bazda yüzde 3 arttı. Önceki ay olan martta ise yıllık artış oranı yüzde 3,8 seviyesindeydi.

Perakende satışlar içerisinde benzin istasyonları, giyim, elektronik yapı malzemeleri, yiyecek ve içecek mağazalarının satışlarında artış gözlemlendi. Diğer yandan spor malzemeleri, hobi ürünleri, müzik enstrümanları, kitapçılar, motorlu taşıt ve parçaları satan yerler ile mobilya mağazalarının satışlarında azalış yaşandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD Perakende Satış Verileri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!