1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. ABD’de Konut Satışları Nisanda Geriledi

ABD’de Konut Satışları Nisanda Geriledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de Bekleyen Konut Satışları Endeksi Nisan Ayında Geriledi

Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR), ABD’de Nisan ayına ilişkin bekleyen konut satışları endeksini açıkladı. Endeks, bir önceki aya kıyasla yüzde 7,7 azalışla 72,3’e gerileyerek piyasa beklentilerini aştı. Bekleyen konut satışları, Nisan ayında yıllık bazda da yüzde 7,4 düşüş gösterdi.

Bekleyen konut satışları endeksi, mart ayında aylık yüzde 3,6 artış kaydetmişti. Ancak Nisan ayında faiz oranlarındaki artışın etkisiyle, piyasada stok bulunmasına rağmen ev alımlarında azalma yaşandı. NAR Başekonomisti Lawrence Yun, faiz indirimlerinin satın alınabilirlik ve arzı artırarak daha iyi koşullar yaratacağını belirtti.

Nisan ayı boyunca bekleyen konut satışlarındaki düşüş, ABD ekonomisinin konut sektöründeki dalgalanmalarını gözler önüne serdi. Ancak Fed’in faiz politikalarındaki değişimlerin beklendiği gibi gerçekleşmesi durumunda konut piyasasında canlanma beklenmektedir.

ABD’de Konut Satışları Nisanda Geriledi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!