AB’den Çinli Alışveriş Devi Temu’ya Manipülasyon Suçlaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüketici Hakları Grupları Temu’yu Manipülatif Uygulamalarla Suçluyor

Avrupa Birliği’ndeki tüketici hakları grupları, Çinli alışveriş uygulaması Temu’nun tüketicileri daha fazla para harcamaya yönlendirmek için manipülatif uygulamalara başvurmakla suçluyor. Temu, AB pazarına Nisan 2023’te girdi ve 27 AB ülkesinde yaklaşık 75 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak, Avrupalı tüketici grupları Temu’nun AB teknoloji yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Şikayetler ve İddialar

Avrupa’nın BEUC tüketici hakları grubu, Avrupa Komisyonu’na Temu hakkında şikayette bulunurken, Fransa, Almanya ve İspanya da dahil olmak üzere 17 üye kuruluşun da ulusal makamlara aynı şikayette bulunduğu belirtiliyor. Temu’nun tüketicilerin çevrimiçi alışveriş sırasında özgür ve bilinçli kararlar verme yeteneğini zayıflattığına inanılıyor.

Temu’nun Açıklamaları

Temu yetkilileri, şikayetleri ciddiye aldıklarını ve kapsamlı bir araştırma yapacaklarını belirtirken, şeffaflık ve yasal düzenlemelere tam uyum konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Çinli PDD Holdings’in sahibi olan Temu, Avrupa’da baskı altında olduğu belirtiliyor ve benzer sorunlar nedeniyle Alman tüketici grupları tarafından uyarılmıştı.

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
AB’den Çinli Alışveriş Devi Temu’ya Manipülasyon Suçlaması
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!