1. Haberler
  2. Haberler
  3. Cevdet Yılmaz: Bütçe açığının yüzde 5’in altına inmesi mümkündür

Cevdet Yılmaz: Bütçe açığının yüzde 5’in altına inmesi mümkündür

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’tan Güncelleme Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program’ın (OVP) eylül ayında güncelleneceğini ve ekonomik tahminlerde yapılacak güncellemelerin olumlu yönde olduğunu belirtti. Yılmaz, cari açık ve bütçe gibi konularda iyimserliklerinin arttığını ifade etti.

Enflasyon ve Bütçe Hedefleri

Yılmaz, enflasyon ve bütçe konularına da değinerek, dezenflasyon programının ve reform gündeminin sürdürüleceğini vurguladı. Ayrıca, tasarruf ve verimlilik paketinin etkisiyle bütçe açığının yüzde 5’in altına düşebileceğine işaret etti. Güncel OVP’de bütçe açığı yüzde 6.4 olarak öngörülmüştü.

Uluslararası İlişkiler ve Yatırımcı İlgisi

Yılmaz, uluslararası ilişkiler ve yatırımcı ilgisi konularında da açıklamalarda bulundu. Özellikle FATF sürecine değinen Yılmaz, Türkiye’nin gri listeden çıkarılmasını beklediğini belirtti. Ayrıca, Merkez Bankası rezervlerindeki artış ve yabancı yatırımcı ilgisindeki artış konularına da dikkat çekti.

Cevdet Yılmaz: Bütçe açığının yüzde 5’in altına inmesi mümkündür
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!