Rekabet Kurulu’nun Google Kararı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rekabet Kurulu, Google’a Yerel Arama Hizmetleri Kararı Doğrultusunda Yaptırımlarını Açıkladı.

Rekabet Kurulu, 08.04.2021 tarihli kararında Google’ın genel arama hizmetleri pazarında hâkim durumda olduğunu ve rakiplerine avantaj sağlayarak rekabeti bozduğunu tespit etti. 296.084.899,49 milyon TL idari para cezası uygulanmasının yanı sıra Google’a çeşitli yükümlülükler getirildi.

Google’a Getirilen Yükümlülükler

  • Google’ın yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerinde rakiplerine dezavantajlı olmayacak koşullar sağlaması gerekmektedir.
  • Google, yerel arama hizmetlerine ilişkin yeni tasarımları içeren tedbir önerilerini sunmuş ve bu önerilerin uygulanması için süre verilmiştir.
  • Google’ın yerel arama hizmetlerine yönelik yükümlülükleri tam olarak yerine getirmediği tespit edilmiştir.

Google’ın otel sorguları bakımından yükümlülükleri yerine getirmemesi üzerine Rekabet Kurulu, 2023 yılı gayri safi gelirlerinin her gün için onbinde 5’i oranında idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rekabet Kurulu’nun Google Kararı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!