Chicago Fed Başkanı Goolsbee’den Enflasyon Değerlendirmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, ABD’de enflasyonun olumlu bir seyir izleyeceğine dair iyimser açıklamalarda bulundu. Goolsbee, CNN’e verdiği röportajda, Çalışma Bakanlığı’nın Nisan ayında tüketici fiyatlarının beklenenden daha az arttığını açıklamasının enflasyonun aşağı yönlü seyretmeye devam edeceği yönünde umut verici olduğunu belirtti.

Goolsbee, Marketplace Radio’ya yaptığı konuşmada, ABD konut fiyatlarının belirgin bir şekilde düşüş göstererek genel enflasyonu Fed’in hedeflediği %2 seviyesine çekeceğine dair kanıtlar bulunduğunu vurguladı.

Düşüş Devam Ederse Olumlu Sonuçlar Beklenebilir

Nisan ayında bir önceki yıla göre %3,4 artış gösteren tüketici fiyat endeksine referansla konuşan Goolsbee, “Bugün TÜFE rakamlarında konut fiyatlarında bir miktar düşüş yaşandığını görüyoruz. Kira enflasyonunun belirgin bir şekilde yavaşladığını gözlemliyoruz” şeklinde konuştu.

Goolsbee, “Eğer bu düşüş trendi devam ederse, bu olumlu bir gelişme olacaktır. Ancak eğer devam etmezse, durumu daha detaylı incelemeli ve nelerin yanlış gittiğini anlamaya çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Chicago Fed Başkanı Goolsbee’den Enflasyon Değerlendirmesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!