1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. ABD’nin Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Düşüş Yaşadı

ABD’nin Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Düşüş Yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’deki Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Düşüşte

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes tarafından açıklanan verilere göre, ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı 1-7 Mayıs haftasında önceki haftaya göre 4 azalarak 492’ye geriledi. Son bir yılda ise ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 64 azaldı. Bu durum, petrol endüstrisindeki aktivitelerdeki değişimleri yansıtmaktadır.

Petrol Fiyatlarındaki Gelişmeler

Perşembe günü 79,87 dolardan kapanan Brent petrolü varil fiyatı, cuma günü 79,44 dolara geriledi. Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı ise cuma gününü 76,99 dolar seviyesinde tamamladı. WTI tipi ham petrolün varili ise perşembe gününü 75,38 dolar seviyesinde tamamlamıştı. Petrol fiyatlarındaki bu dalgalanmalar, piyasada yaşanan arz ve talep dengesizliklerinden etkilenmektedir.

Petrol Piyasasındaki Genel Durum

Petrol fiyatlarındaki oynaklık ve petrol sondaj kulesi sayısındaki düşüşler, küresel petrol piyasasının karmaşık yapısını yansıtmaktadır. Enerji sektöründe yaşanan gelişmeler, dünya genelinde ekonomik durum ve jeopolitik faktörlerle de yakından ilişkilidir. Yatırımcılar ve endüstri uzmanları, petrol piyasasındaki değişimleri yakından takip ederek stratejilerini güncellemektedir.

ABD’nin Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Düşüş Yaşadı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!