1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Air Berlin, Hisselerinin Bir Bölümünü Lufthansa’ya Sattı!

Air Berlin, Hisselerinin Bir Bölümünü Lufthansa’ya Sattı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Air Berlin iflasının kesinleşmesi ardından satış sürecine girmiş, dev havayolu şirketi en iyi teklifi sunan firma ile anlaşacağını duyurmuştu. İşte Air Berlin’de satış hakkında son dakika bir gelişme yaşandı.

Air Berlin Satış Sürecinde Önemli Gelişme!

Air Berlin ile Lufthansa’nın satış için anlaştığı iddia edildi. Konuyla ilgili açıklamayı iddialara göre Lufthansa’nın CEO’su yaptı. CEO Carsten Spohr, Air Berlin hisselerinin büyük bölümünün Lufthansa’ya satılacağını, iki şirketin pay konusunda anlaştığını ve satış sürecine girildiğini ifade etti. CEO Carsten Spohr’un açıklamasında satın alma işlemlerinin tamamlanması ardından Air Berlin’de bilet fiyatlarının ucuzlayacağı da kaydedildi.

Açıklama Berlin’den Geldi

Bu haber Alman medyasında büyük ses getirdi. Lufthansa’ın üst yöneticisinin açıklamasına odaklanan basın, daha fazla bilgi alma yarışına girdi. Air Berlin’in satış süreciyle yakından ilgilenen medya, konunun tüm ayrıntılarını öğrenmek için olağanüstü bir çaba harcıyor. Çıkan haberlere göre CEO Carsten Spohr söz konusu açıklamayı Berlin kentinde yaptı. İflasını açıklayan Alman havayolu şirketiyle yapılan anlaşma çerçevesinde Lufthansa’nın 81 uçak alımı yapacağını duyuran şirketin üst yöneticisi, satın alma sürecinde personelde herhangi bir değişimin yapılmayacağını da dile getirdi. Alman havayolu şirketi Air Berlin bünyesinde çalışan sayısını ise üç bin olarak ifade etti.

Bilet Fiyatları Ucuzlayacak

Üst yöneticinin medya ile paylaştığı bilgiler arasında iki şirketin satın anlaşma sözleşmesi için birkaç gün içerisinde masaya oturacağı aktarıldı. İmzaların Berlin’de atılacağının altını çizdi. CEO, satın alma sonrasında Air Berlin’in rekabet gücünün artacağını söyleyerek, bilet fiyatlarının durumdan olumlu etkileneceğini ve bazı indirimlerin uygulanabileceğinin de sinyallerini verdi.

Air Berlin, Hisselerinin Bir Bölümünü Lufthansa’ya Sattı!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!