1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Akbank, teknoloji sektöründe kendi şirketini kuruyor

Akbank, teknoloji sektöründe kendi şirketini kuruyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Banka, AkTech Yazılım Teknolojileri A.Ş.’yi Kuruyor

Banka Yönetim Kurulu bugün aldığı kararla, yeni bir şirket kurma yolunda önemli adımlar attı. Banka, tamamıyla sahibi olacağı yeni şirket için harekete geçiyor.

Kararla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Bankamızın %100 oranında sahibi olacağı AkTech Yazılım Teknolojileri A.Ş. ünvanı ile İstanbul’da faaliyet göstermek üzere 30.000.000 TL sermaye ile anonim şirket statüsünde yeni bir şirket kurulması kararı alınmıştır. Yeni şirket kuruluşu için gerekli tüm süreçlerin başlatılması ve tamamlanması için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.”

Banka, teknoloji alanındaki varlığını güçlendirmek ve dijital dönüşüm sürecine hız kazandırmak amacıyla bu adımı atmış olabilir. AkTech Yazılım Teknolojileri A.Ş.’nin banka için hangi alanlarda faaliyet göstereceği ve nasıl bir katkı sağlayacağı konuları ise ilerleyen süreçlerde netlik kazanacaktır.

Yeni şirket kuruluşunun sektöre ve bankaya sağlayacağı faydalar merakla beklenirken, bankanın stratejik hedeflerine ulaşmak için attığı bu adımın sektördeki rekabet gücünü artırması bekleniyor.

Akbank, teknoloji sektöründe kendi şirketini kuruyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!