1. Haberler
  2. Emtia Haberleri
  3. Altın, Gümüş ve Platin Fiyatlarında Rekor Seviyeler Bekleniyor

Altın, Gümüş ve Platin Fiyatlarında Rekor Seviyeler Bekleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Fiyatlarındaki Yükseliş Trendi

Altın fiyatları, ABD’de beklenenden düşük gelen enflasyon verileri sonrasında yükselişe geçti ve son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum, Fed’in faiz indirimine gitme ihtimalini artırdı. Saxo Bank stratejistlerine göre altın fiyatları, yakın zamanda 2.400 dolar seviyesini test edebilir.

BNP Paribas ve ROTH Capital Partners analistlerine göre altın ve gümüş fiyatlarındaki yükseliş trendi devam edebilir. Özellikle ROTH Capital Partners’ın baş teknik stratejisti JC O’Hara’ya göre altın fiyatlarında 2.600 dolarlık bir hedef belirlenebilir.

Gümüş ve Platin Fiyatlarında Artış

Gümüş fiyatları, son üç yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, platin fiyatları da son bir yılın zirvesine tırmandı. Saxo Bank stratejistlerine göre gümüş 30 dolara kadar yükselebilirken, platinin de 1.130 dolara ulaşma potansiyeli bulunuyor.

ROTH Capital Partners’ın analistlerine göre gümüş fiyatları 30 doların üzerine çıkarsa, 35-37 dolar aralığına kadar dirençle karşılaşmayabilir. Bu durum, gümüş fiyatlarının daha da yükselebileceğini işaret ediyor.

ING Bankası Analizi ve Beklentiler

Hollanda bankası ING’nin emtia stratejisti Ewa Manthey, altın fiyatlarının Fed’in temkinli yaklaşımı ve jeopolitik risklerden etkilenerek bu çeyrekte gevşeyebileceğini belirtti. Ancak ING’nin ikinci çeyrek ve 2024 beklentileri, altın fiyatlarının uzun vadede yükselebileceğini gösteriyor.

ING’nin tahminlerine göre altın fiyatları ikinci çeyrekte ortalama 2.250 dolar civarında seyrederken, 2024 yılı için ortalamanın 2.218 dolar olabileceği öngörülüyor. Banka, altın fiyatlarının yılın son üç ayında ise ortalama 2.300 dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtmişti.

Altın, Gümüş ve Platin Fiyatlarında Rekor Seviyeler Bekleniyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!