1. Haberler
  2. Haberler
  3. Antalya’da turizm sektörü sarsıntıda: Alman şirketi iflas bayrağı çekti

Antalya’da turizm sektörü sarsıntıda: Alman şirketi iflas bayrağı çekti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTI’nin İflası Türk Turizm Sektöründe Endişe Yarattı

Alman turizm şirketi FTI, iflas başvurusunda bulundu. Şirketin en çok tatil sattığı destinasyonlar arasında Türkiye önde geliyordu. FTI’nin iflas başvurusunun ardından Antalyalı otelciler dün olağanüstü toplandı. İflasın 2 milyon turisti etkileyeceği belirtiliyor. Avrupa’nın en büyük 3’üncü tur operatörlerinden biri olan FTI’nin iflas haberi, Türk turizm sektöründe endişe yarattı. Türkiye’ye Avrupa’dan en çok turist getiren şirketlerden biri olan FTI’nin iflası, sektörde geniş kapsamlı etkilere yol açabilir.

Antalyalı Otelciler Endişeli

FTI’nin iflas başvurusunun ardından Antalyalı otelciler dün olağanüstü toplandı. İflasın ardından 2 milyona yakın ziyaretçinin etkileneceği tahmin edilirken, otellerin alacakları da riske girebilir. Tüm yolcularını kapsayacak sigorta teminatının olabileceği belirtiliyor. Sektör temsilcileri, otellerin halihazırda kalan misafirlere karşı hassas davranmaları konusunda uyarıda bulundu.

Alman Tur Operatörü Bentour’dan Destek

Türkiye’ye turist getiren Bentour da mağdur olabilecek yolculara yardım etmek için Antalya, Hamburg, Stuttgart ve Zürih’te kriz masaları oluşturdu. Bu adım, sektördeki olası krize karşı önlem alınmasına yönelik bir adım olarak değerlendiriliyor. Yolcuların mağduriyetinin en aza indirilmesine yönelik destek önem arz ediyor.

FTI’nın İflası Alanya Turizmini Etkiledi

FTI’nın iflas açıklaması, bu yıl en çok Alman turist bekleyen Alanya turizminde de şok etkisi yarattı. FTI Group’un alt markalarından Labranda Otel Grubu da iflas etti. Alanya’daki otellere en az 30 milyon euro, Antalya bölgesindeki otellere ise 150-200 milyon euro borcu olduğu iddia edilen şirket ile ilgili Alanya turizm sektörü temsilcileri endişelerini dile getirdi.

Antalya’da turizm sektörü sarsıntıda: Alman şirketi iflas bayrağı çekti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!