1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Apple ve Yapay Zeka: Gelecek İçin Stratejiler

Apple ve Yapay Zeka: Gelecek İçin Stratejiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, Yapay Zeka ve Gelecek

Teknoloji devi Apple, yapay zeka konusunda diğer şirketlere kıyasla daha geride olsa da ünlü yatırımcı Steve Eisman, Apple’ın ikinci ayağındaki yapay zeka dalgasından faydalanabileceğini belirtiyor. Eisman, yapay zeka teknolojilerinin mobil uygulamalar üzerinde etkisini vurgulayarak, Apple’ın yapay zeka tabanlı yazılımlara yöneleceğini öngörüyor.

Apple’ın Yapay Zeka Stratejisi

Apple’ın yapay zeka teknolojilerine odaklanması, yeni donanım ihtiyaçlarını tetikleyebilir. Bu durum, şirketin telefonlardan dizüstü bilgisayarlara kadar geniş bir yelpazede yeni teknolojiler sunmasını gerektirebilir. Eisman, bu potansiyel talebi göz önünde bulundurarak Apple hisselerini elinde tutmaya devam ediyor.

Yatırımcıların, iPhone 16’nın üretken yapay zeka teknolojilerine sahip olacağı beklentileri de mevcut. Ancak Apple CEO’su Tim Cook, yapay zeka konusuna bilanço açıklamalarında fazla girmemeyi tercih etti. Cook’un yapay zeka stratejisi hakkındaki detayları, haziran ayındaki Apple konferansında açıklanması bekleniyor.

Wedbush’tan Dan Ives, Cook ve ekibinin yapay zeka odaklı bir iPhone 16 ile süper döngüye girmesini ve Çin’deki iPhone biriminin büyümesiyle birlikte Apple’ın karşısındaki zorlukları aşmasını beklediğini belirtiyor. Önümüzdeki ay, Apple’ın yapay zeka teknolojilerine ilişkin yapacağı duyurular büyük bir merakla bekleniyor.

Apple ve Yapay Zeka: Gelecek İçin Stratejiler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!