ASELSAN, 12 farklı kentin 112 acil yardım hattının altyapısı için İller Bankasıyla masaya oturdu. Masadan anlaşarak kalkan taraflar sözleşmeyi imzaladı.

ASELSAN, 112 Acil Çağrı Merkezinin Altyapısı Masaya Oturdu

Türkiye’nin gururu olan ASELSAN, yine farklı bir projeyle gündeme geldi. Şirketin yeni projesi 112 acil yardımın altyapısı olacak.

Konuyla ilgili açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapan şirket ‘Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Projesi 2. Aşama Altyapı Kurulumu İşi’ başlığı altında sözleşmenin imzalandığını kaydetti. 112 acil çağrı merkezleri projesinin 60 milyon lira olduğunu ifade etti. Söz konusu proje İller Bankası tarafından sağlanacak kaynakla hayata geçirilecek.

Samsun’dan Adana’ya Toplam 12 Kent!

112 Acil Çağrı Merkezi Projesi kapsamında yer alan ve ASELSAN’ın altyapısını hazırlayacağı kentlerin toplamı 12 olacak. Projenin hayata geçeceği iller Adana, Bartın, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Hakkari, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Samsun, Şanlıurfa ve Zonguldak olacak. Projenin teslim tarihi ise önümüzdeki yıl gerçekleşecek.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada, şirket ile T.C. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün sözleşme üzerinde anlaşma sağladığını ifade eden ASELSAN; iş sözleşmesinin 60.000.000 TL olduğunu bildirdi. Açıklamada yukarıda sayılan kentleri KAP’a aktardı. Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Projesi İkinci Aşama Altyapı Kurulumu İşi’nin tamamlanmasının 2018 yılında olacağını belirtti. Önümüzdeki yıl tamamlanması öngörülen proje için herhangi bir aya işaret edilmedi.

ASELSAN ürettiği haberleşme sistemleri projeleriyle başta TSK olmak üzere, yurtiçinde ve yurt dışında adından sıkça söz ettiriyor. Şirket sistemlerinde yüksek teknolojiyi, kalite ve güvenle birlikte sunuyor.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]