Üçüncü Uluslararası Blok Mermer Fuarı 25 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Fuar etkinliğine yurdun dört bir köşesinden katılım gösterecek firmalar ürün tanıtımları için seferber oldu

Üçüncü Uluslararası Blok Mermer Fuarı Son Hazırlıklarını Tamamladı

Bursa ili önemli bir fuara ev sahipliği yapacak. 3. Uluslararası Blok Mermer Fuarı hazırlıklarında sona gelindi. Yarın ziyaretçilerine kapılarını açacak etkinlik için Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren firmalar ürünleriyle birlikte yollara düştü. Firmalar görücüye çıkaracakları mermerleri 1.500 tırla Bursa’ya taşıdı.

12 Milyon Dolarlık Mermer Sergilenecek

Üçüncü Uluslararası Blok Mermer Fuarı bu yıl, BTSO’nun öncülüğünde ve MADSİAD’la yapılan iş bilirliği sayesinde gerçekleşecek. TÜYAP Bursa Fuarcılık bünyesinden alınan bilgilere göre iki bin kadar mermer sergilenecek, tanıtılacak ve özellikleri ziyaretçilerle paylaşılacak. İki bin kadar mermerin değeri ise 12 milyon dolar olarak ifade edildi. Alınan bilgilere göre firmaların etkinliğe olan ilgisi yüksek oldu.

Üçüncü Uluslararası Blok Mermer Fuarı için hazırlıklar haftalar öncesinde başladı. Fuarda sergilenecek blok mermerlerin taşınması ise tam bir haftayı aldı. Sevkiyat için bin 500 tır seferber edildi. Fuar alanının kapalı bölümünde ziyaretçilere açılacak mermerlerin ağırlığı ise 50 bin tonu aştı.

Bursa’da yarın başlayacak etkinliğe gerek yurt içinden gerek yurt dışından binlerce ziyaretçinin katılım göstermesi bekleniyor. Yapılan açıklamaya göre fuarda en az 40 ülkeden katılım sergilenecek. Türk mermerciler yurt dışından gelen alıcılarla bire bir görüşme imkanı bulacak ve satış anlaşmaları yapmaya çalışacak. Yurt dışından fuara katılacaklar arasında dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’den de temsilciler gelecek. Bunun yanında Hindistan’da 3. Uluslararası Blok Mermer Fuarı kapsamında Bursa’da olacak. Çin ve Hindistan Türk mermerciler için ayrı bir önem arz edecek. Çünkü bu ülkelerin pazarı oldukça geniş ve potansiyeli çok yüksek! Fuarda 15 farklı ülkeden toplamda 215 firma ürünlerini görücüye çıkaracak.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]