1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Mobilyada KDV İndirimi! Sayılı Günler Kaldı

Mobilyada KDV İndirimi! Sayılı Günler Kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şubat ayında mobilyada KDV indirimi başlatılmıştı. İşte bu KDV indiriminde artık sona yaklaşıldı. Mobilyadaki KDV indirimi 30 Eylül tarihinde sona erecek. Mobilya almayı düşünenler kararınızı çabuk verin ve indirimi yakalayın!

Mobilyada KDV İndirimi Satışların Patlamasını Sağladı

Mobilya sektörü KDV oranının yüzde 18 seviyesinden yüzde 8’e indirilmesiyle canlandı. Vatandaş ihtiyaçlarını uygun fiyatlardan almak adına mağazalara koştu, satışlar böylelikle patladı. Sektördeki satışlar özellikle indirimin ilk 3 ayında yoğunluk kazandı. Mayıs ayına kadar hız kesmeyen satışlar, indirimin eylül ayı sonuna kadar uzatılması ardından kısmen de olsa yavaşladı.

Sektör Temsilcileri: İndirimde Son Günlere Girdik!

Sektör temsilcileri mobilyadaki KDV indirimi süresinin 30 Eylül 2017 tarihinde biteceğine vurgu yaparak, artık sayılı günler kaldığını hatırlattı. Vatandaşların bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini aktaran sektör temsilcileri, satışların son 10 gün içerisinde yeniden artmasını beklediklerini kaydetti.

İnegöl’de Mobilya Satışları İkiye Katlandı

Mobilya alışverişlerinin ilk adresi olan Bursa ilinin İnegöl İlçesindeki satışlar, KDV indiriminden olumlu etkilendi. İlçede satış mağazası işleten bir mobilyacı satışların yüzde 40 arttığını, vatandaşların bu fırsatı iyi değerlendirdiğini, fiyatların yüzde 8’lik KDV ile uygun seviyeye indiğini aktardı.

Mobilyadaki KDV 30 Ekimden Sonra Yüzde 18 Olarak Uygulanacak!

Mobilyada KDV indirimi ardından ürünlerde uygulanan yüzde 18’lik KDV, yüzde 8’e düşmüştü. İşte bu indirime işaret eden mobilyacı, vergideki oranın 1 Ekim itibariyle yeniden yüzde 18 olacağını ifade etti. “Bu durumda 1 Ekimden sonra yapılacak mobilya alışverişlerinde fiyat yüzde 10 daha fazla olacak” diyen sektör işletmecisi, tüketicilerin zaman kaybetmeden mobilya alışverişlerini tamamlamasını istedi.

Mobilyada KDV İndirimi! Sayılı Günler Kaldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!