1. Haberler
  2. Haberler
  3. Yataş Grup’un 2023 Net Satış Rakamı 13,5 Milyar TL’ye Ulaştı

Yataş Grup’un 2023 Net Satış Rakamı 13,5 Milyar TL’ye Ulaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yataş Grup 2023 Yılı Finansal Performansı

Yataş Grup, mobilya ve yatak sektöründe lider konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Şirket, 2023 yılı finansal sonuçlarını açıkladı ve dikkat çeken başarılarıyla sektörde öne çıkıyor.

Net Satışlarda ve Karlılıkta Önemli Artışlar

Yataş Grup, 2023 yılında bir önceki yıla göre net satışlarını %6,1 artırarak 13,5 milyar TL’ye yükseltti. Aynı dönemde net karını ise dikkat çekici bir şekilde %100 artırarak 700 milyon TL’ye çıkardı. Şirket, 1,4 milyar TL FAVÖK elde ederek güçlü bir performans sergiledi.

Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, 2023 yılında yaşanan zorlu koşullara rağmen başarılı bir büyüme kaydederek, hedeflerinden ödün vermediklerini belirtti. Öztaşkın, önümüzdeki dönemde de büyümeyi sürdürmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Yataş Grup, Yataş Bedding, Enza Home, Divanev ve Puffy markalarıyla yurt içinde 1200’ü aşkın noktada ve yurt dışında 205 mağazada faaliyet gösteriyor. Şirket, yılsonuna kadar yurt içinde 197, yurt dışında ise 43 yeni mağaza açmayı planlıyor.

Yataş Grup’un 2023 Net Satış Rakamı 13,5 Milyar TL’ye Ulaştı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!