Bankacılık Sektörü Kasayı Doldurdu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık sektörü yılın ilk 8 ayını yine kârlı kapattı. Türkiye’deki bankaların Ocak – Ağustos döneminde yakaladıkları net kâr yüzde 25 arttı.

Bankaların 8 Aylık Net Kârı 33,3 Milyar Lira

Bankacılık sektörü yılın ilk sekiz ayını geride bıraktı. 8 ayda elde edilen net kâr yüzde 25 arttı. Bankacılık sektörü Ocak – Ağustos aylarını kapsayan dönemde 33 milyar 300 milyon liralık net kâr yakaladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 8 Aylık Raporu Yayımladı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan rapor yayımlandı. Rapordaki verilere göre bankacılık sektörü net karını yine katlayarak faaliyetlerine devam etti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun raporu, 2017 yılının Ocak – Ağustos dönemini bir önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırdı. Buna göre sektör net kârını yüzde 25 artırdı. 33,3 milyon liralık net kârı kasasına koydu. Türkiye’deki bankacılık sektörünün toplamdaki aktifleri ise üç trilyon olarak raporda yerini aldı. Yılın ilk sekiz ayının sonunda sektörün kredileri bir önceki yılın ilk sekiz aylık dönemini sonuna kıyasla yüzde 23 oranında arttı. Toplam kredi ise 1 trilyon 950 milyon lirayı buldu.

Sonuç itibariyle bankacılık sektörü yılın ilk sekiz ayında da kasalarını doldurmayı başardı. Uzmanlar sektörün net kârının yılsonuna kadar artmaya devam edeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Faizleri Eleştirdi

Bankaların kârları hakkında bir açıklamada Cumhurbaşkanı’ndan geldi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faizlerin yüksek olduğunun altını çizerek, faizlerin bu şekilde devam etmesi durumunda yabancı yatırımcının Türkiye’ye gelmeyeceğini ifade etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bankacılık Sektörü Kasayı Doldurdu!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x