BDDK’den Temassız Ödemelerde Limit Artışı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BDDK, bankalara gönderdiği yazı ile temassız ödemelerde şifresiz işlem limitini güncelledi. 1 Temmuz 2022’de 750 liraya çıkarılan temassız ödeme limiti, 2 yıl sonra tekrar revize edildi.

Temassız ödemeler, kartlar ve mobil cihazlar aracılığıyla temas gerektirmeden ödeme yapmayı sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hızlı ve pratik alışverişler yapılabilmektedir. 1 Temmuz 2024’ten itibaren geçerli olacak yeni düzenleme ile temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 1500 liraya çıkarılmıştır.

Temassız ödemeler, günlük alışverişlerde yaygın olarak tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Özellikle pandemi döneminde teması minimum düzeye indirmek amacıyla bu yöntem daha da önem kazanmıştır. Artan limitler, bu ödeme şeklinin daha da yaygınlaşmasını sağlayacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BDDK’den Temassız Ödemelerde Limit Artışı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!