1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Beşiktaş (BJKAS) Hisse Senedi İçin Bedelli Artırım Onayı Alındı

Beşiktaş (BJKAS) Hisse Senedi İçin Bedelli Artırım Onayı Alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK, Beşiktaş Futbol Yatırımları’nın Bedelli Sermaye Artırımını Onayladı

SPK, Beşiktaş Futbol Yatırımları'nın Bedelli Sermaye Artırımını Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 960 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunu onayladı. Bu karar, Beşiktaş Futbol Yatırımları’nın geleceğe yönelik büyüme ve gelişme stratejilerini destekleyen önemli bir adımdır.

Beşiktaş Futbol Yatırımları, 4 Haziran tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun bedelli sermaye artırımı kararını duyurmuştu. Şirketin 1.200.000.000.-TL olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde bulunan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle 960.000.000.-TL (%400) artırılarak 1.200.000.000.-TL’ye çıkartılmasına karar verildiği açıklanmıştı.

Bedelli sermaye artırımı, şirketin mali yapısını güçlendirmek, yatırımlarını desteklemek ve varlığını sürdürülebilir bir şekilde büyütmek amacıyla gerçekleştirilmiştir. Bu artırımın ardından Beşiktaş Futbol Yatırımları’nın finansal gücü ve rekabetçiliği daha da artacak, gelecekteki projelerine daha sağlam bir zemin oluşturacaktır.

Beşiktaş (BJKAS) Hisse Senedi İçin Bedelli Artırım Onayı Alındı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!