1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsada Heyecan Yaratan 3 Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı

Borsada Heyecan Yaratan 3 Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Artırımı Kararları

PINAR SU VE İÇECEK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (PINSU)

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PINSU) tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin yönetim kurulu dün (30 Mayıs 2024) %200 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Bu karar doğrultusunda şirketin çıkarılmış sermayesi 189.525.416,90 TL artırılarak 284.288.125,35 TL’ye yükseltilecek. Sermaye artırımı tamamen iç kaynaklardan karşılanacak ve pay sahiplerine bedelsiz olarak dağıtılacak.

DYO BOYA FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (DYOBY)

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise yönetim kurulu tarafından alınan karara göre dün (30 Mayıs 2024) %200 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Şirketin çıkarılmış sermayesi 200.000.000 TL artırılarak 300.000.000 TL’ye çıkarılacak. Artırılan sermaye, sermaye düzeltmesi olumlu farkları hesabından karşılanacak ve pay sahiplerine bedelsiz olarak dağıtılacak.

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO)

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. da dün (30 Mayıs) yaptığı açıklamada %204,87804 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. Şirketin çıkarılmış sermayesi 1.640.000.000 TL’den 5.000.000.000 TL’ye yükseltilecek. Sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılacak ve gerekli izinler alınacak.

Şirketlerin aldığı sermaye artırımı kararları, büyüme ve gelişme stratejilerini desteklemek amacıyla yapılan önemli adımlardır. Bu kararlar, şirketlerin sermaye yapılarını güçlendirmek ve yatırımcılara daha fazla değer sunmak için atılan adımlar arasında yer almaktadır. Söz konusu artırımlarla birlikte şirketlerin finansal güçlerinin artması ve büyüme potansiyellerinin genişlemesi hedeflenmektedir.

Borsada Heyecan Yaratan 3 Şirket Bedelsiz Kararını Açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!