1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsada Sattığım Hissenin Parası Ne Zaman Hesabıma Geçer?

Borsada Sattığım Hissenin Parası Ne Zaman Hesabıma Geçer?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsada Hisse Senedi Satışı ve Ödeme Süreci

Borsa İstanbul, yatırımcılar arasında giderek daha fazla ilgi gören bir yatırım aracı haline gelmektedir. Peki, borsada hisse senedi satışı yaptıktan sonra ödeme ne zaman gerçekleşir? Ahlatcı Yatırım Araştırma Uzmanı Tuğba Ekin bu konuda şu bilgileri vermektedir:

“Pay piyasasında bir hisse senedi sattığınızda, aynı gün içerisinde tekrar başka bir hisse senedi alımı yapabilirsiniz. Ancak, sattığınız hisse senedinin miktarına bağlı olarak ödemenizin hesabınıza geçmesi için genellikle iki iş günü beklemeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde bakiyenizi çekme işlemi yapmak isterseniz, ödemenizin hesabınıza geçmesini beklemelisiniz. Eğer iki iş günü tamamlanmadan resmi bir tatil günü denk gelirse, ödemenizin hesabınıza geçmesi bir sonraki iş gününe ertelenebilir”.

İlgili Konular

  • Borsada Kredili İşlem Nedir?
  • Borsada Yan Tahta Nedir?
  • Borsada Devre Kesmek Ne Demek?
  • Borsada KAP Ne Demek?
  • Ayı Piyasası ve Boğa Piyasası Nedir?

Eğer borsada hisse senedi alım-satım işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yukarıda verilen konular da ilginizi çekebilir. Borsada yatırım yaparken doğru bilgi ve strateji ile hareket etmek, yatırımlarınızın başarısını olumlu yönde etkileyebilir.

Borsada Sattığım Hissenin Parası Ne Zaman Hesabıma Geçer?
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!