Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 3 bin 251 kişiyi istihdam edeceğini duyurdu. Bakanlığın açıklamasında yeni istihdamların Sosyal Hizmetler Kanunu çerçevesinde yapılacağının altı çizildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 3 Bin 251 Kişiyi İstihdam Edecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işsizlere yeni bir umut kapısı araladı. Bakanlık yazılı olarak yaptığı açıklamada Devlet Personel Başkanlığınca personel alımı yapılacağını, alımın ilkokul, ortaokul, ilköğretim, önlisans ve lisans mezunlarını kapsayacağını bildirdi.

En Çok Kadro İlkokul, Ortaokul ve İlköğretim Mezunlarına Verildi

Kamuya ait kurum ve kuruluşlara yerleştirilmeyi hayal eden on binlerce genç işsiz bu açıklamayla heyecanlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı alımların bin 854’ünün ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunlarına yönelik olduğunu kaydetti. Bin 73 kişininse lise mezunlarını kapsadığı açıkladı. Yeni istihdamın 142 kişisi lisans mezunlarına ayrıldı. Önlisans mezunlarına verilecek kadro 182 kişiyle sınırlandırıldı. Toplamda istihdam edilecek kişi sayısı ise 3 bin 251’i buldu.

Bin 397 Kişi KPSS Puanına Göre Yerleştirilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre personel açığının bin 397 kişilik bölümü KPSS sonuçlarına göre yapılacak. Bin 854 kişi ise kura yöntemi dahilinde açık kadrolara yerleştirilecek. Söz konusu kadrolara başvurmak isteyenler Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden başvuru yapacak. Yerleştirmeye ilişkin işlemler 18 Ekim ile 3 Kasım tarihleri aralığında yapılacak. Sosyal Hizmetler Kanunu’nu dahilinde istihdam edilecek kişiler ilgili kılavuza bugün itibari ile dpd.gov.tr internet sitesi kanalından ulaşabilecek.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]