1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Çan2 Termik (CANTE) Bedelsiz Tarihi Açıklandı

Çan2 Termik (CANTE) Bedelsiz Tarihi Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çan2 Termik A.Ş.’nin Bedelsiz Sermaye Artırımı Hakkında Bilgilendirme

Çan2 Termik A.Ş. (CANTE) tarafından yapılan bedelsiz sermaye artırımı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştır. Bu kapsamda, şirketin 1 TL nominal değerli nama yazılı hisselerine ilişkin sermaye artırımı süreci devam etmektedir.

Daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, şirketin sermaye artırımı detayları paylaşılmıştı. Buna göre, şirketin ödenmiş sermayesi iç kaynaklardan karşılanarak arttırılarak toplam sermaye 7.000.000.000 TL’ye çıkarılmıştır.

Bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihi 26 Haziran 2024 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren pay sahipleri, bedelsiz sermaye artırımı kapsamında kendilerine verilen hakları kullanabileceklerdir.

Ödeme ve Kayıt Tarihleri

Ödeme Tarihi: 28 Haziran 2024

Kayıt Tarihi: 27 Haziran 2024

Ödeme tarihi, sermaye artırımı sürecinde yeni payların pay sahiplerinin hesaplarına gireceği veya sermaye azaltımı durumunda hesaplarından çıkacağı tarihi ifade etmektedir. Kayıt tarihi ise Borsa’da işlem gören payların hak sahiplerinin belirlendiği tarihtir.

Bedelsiz sermaye artırımı sürecinde pay sahiplerinin haklarını kullanabilmeleri için belirlenen tarihleri takip etmeleri ve gerekli işlemleri zamanında gerçekleştirmeleri önemlidir.

Çan2 Termik (CANTE) Bedelsiz Tarihi Açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!