Çin Tüketici Güveninde Zayıflık Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Çin’de tüketici güveninin hala zayıf olduğu belirtiliyor. Ülkenin Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2019 yılına göre seyahat sayısında %28,2’lik bir artış olmasına rağmen harcamalarda yalnızca %13,5’lik bir artış yaşandığını açıkladı.

Societe Generale, Goldman Sachs Group Inc. ve Citigroup Inc. gibi bankaların analizlerine göre, pazar günü sona eren tatil boyunca seyahat eden her bir kişi için harcamalarda %11,5’lik bir düşüş gözlemlendi. Goldman ekonomistleri, alt kademe şehirlere yönelik turist akışındaki artışın kişi başı harcamaları yumuşattığını ve salgın öncesi seviyenin altında kaldığını belirtti.

Bu durum, Çin’deki tüketimdeki düşüş eğiliminin devam ettiğine işaret ediyor. Pandemi öncesinde turizm ve tüketim alanlarında yaşanan canlanmanın, hala tam anlamıyla toparlanamadığı görülüyor. Özellikle alt kademe şehirlere yapılan seyahatlerde harcama düşüklüğü dikkat çekerken, tüketicilerin güvenini yeniden kazanmaya yönelik adımların atılması gerektiği vurgulanıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Çin Tüketici Güveninde Zayıflık Devam Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!