1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Coin Vurgunu Devam Ediyor: İkinci Perde Başlıyor!

Coin Vurgunu Devam Ediyor: İkinci Perde Başlıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da Kripto Dolandırıcılık Operasyonu

Ankara'da Kripto Dolandırıcılık Operasyonu

Ankara merkezli 21 ilde gerçekleştirilen sözde kripto varlık alım-satım platformu dolandırıcılığı operasyonunda 127 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 1 milyar dolar haksız kazanç elde edildiği tespit edildi. Ayrıca, 1 milyar TL değerinde 177 taşınmaz ve 61 taşınır mal varlığına el konuldu.

Aşkım Kapışmak Hakkında Soruşturma

Davranış bilimleri uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak da operasyon kapsamında gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında, Kapışmak’ın örgütün yöneticileriyle birlikte ‘Eğitim ve Bilgilendirme Kampı’ adı altında toplantılar yaptığı ve katılımcılara sertifikalar verdiği belirtildi. Kapışmak hakkında ‘yapıya insan kazandırma’ faaliyetleri iddiasıyla soruşturma yürütüldü.

Mağdur Vatandaşların Açıklamaları

Operasyon sonrası mağdur olan vatandaşlar, Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü önünde toplanarak açıklamalarda bulundu. Avukatlar eşliğinde yapılan açıklamada, yaklaşık 40 bin vatandaşın mağdur olduğu ve ‘Smart Trade Coin’ dolandırıcılığı yüzünden ciddi zararlar yaşandığı belirtildi.

Mağdurların Hukuk Mücadelesi

Mağdurlardan biri olan Mustafa Suner, yıllardır devam eden hukuk mücadelesinin sonlanmasını ve kaybettikleri paraların geri alınmasını talep etti. Suner’in ifadesine göre, 2021 yılında avukat olarak görev yapan ancak örgütün liderlerinden olan bir kişi, Suner’in 450 bin dolarını aldı ve mağduriyet yaşattı.

Mağdurların Hikayeleri

  • Ömer Ok: “Akrabamın tavsiyesi üzerine kripto platformunda 485 bin dolarımı kaybettim.”
  • Mustafa Suner: “Terör tazminatım dahil tüm paramı dolandırıcıya kaptırdım.”
Coin Vurgunu Devam Ediyor: İkinci Perde Başlıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!