1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kripto Pazarında Coin Vurgunu: Dolandırıcılıkta Yeni Seviye

Kripto Pazarında Coin Vurgunu: Dolandırıcılıkta Yeni Seviye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Ankara merkezli 21 ilde gerçekleştirilen “Smart Trade Coin” adlı kripto varlık platformu üzerinden yüksek kazanç vaadiyle vatandaşları dolandıran şebekeye operasyon düzenlendi. Siber dolandırıcılık suçlamalarıyla yakalanan 127 şüpheli arasında, 1 milyar doların üzerinde haksız kazanç elde edenler de bulunuyordu.

Operasyon Detayları

Operasyon kapsamında, şebekenin üyelerine ait lüks evler ve araçlar ele geçirildi. Mağdurlar arasında, dolandırılarak mal varlıklarını kaybeden ve hatta intihar eden kişilerin olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun başarısını sosyal medya hesabından duyurdu ve vatandaşları bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Operasyonun Yankıları

Operasyon sonucu el konulan varlıklar arasında 177 taşınmaz mal, 61 taşınır mal, 1 ruhsatsız tabanca ve 1 kuru sıkı tabanca bulunmaktaydı. Ayrıca, dijital materyaller de delil olarak toplandı. Dolandırıldıklarını iddia eden mağdurların suç duyurusu üzerine harekete geçilen operasyon, bu tür saadet zincirleri ve dolandırıcılık şebekelerine karşı devletin kararlılığını gösterdi.

Mağdurların İtirafları

Mağdurların anlattıklarına göre, şebekenin üyeleri müşteri getiren herkesin komisyon kazanacağı vaadiyle insanları kandırıyordu. Bu tür saadet zincirleri, kolay para kazanma hayali kuran insanları hedef alarak toplumda büyük zararlara yol açıyordu. Operasyonun ardından, mağdurların adalet arayışı ve dolandırıcılara karşı mücadele devam edecek.

Kripto Pazarında Coin Vurgunu: Dolandırıcılıkta Yeni Seviye
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!