1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Demirören, Ziraat Bankasından aldığı krediyi ödemeyerek bazı binaları devretti

Demirören, Ziraat Bankasından aldığı krediyi ödemeyerek bazı binaları devretti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demirören Holding’in Ziraat Bankası’na Devrettiği Binalar

2018 yılında Doğan Holding’e ait medya şirketlerini satın alan Demirören Holding, bu satın alma için Ziraat Bankası’ndan 895 milyon dolarlık kredi kullanmıştır. Ancak, 6 yıldır geri ödeme yapmadığı belirtilen Demirören Holding, bu yıl 70 milyon dolarlık taksitlerini karşılamak için bazı binaları Ziraat Bankası’na devretmiştir.

Devredilen Gayrimenkuller

Demirören Holding, Hürriyet, Kanal D, CNN Türk gibi medya kuruluşlarının yayınlarını sürdürdüğü binalarını Ziraat Bankası’na devretmiştir. Bu devir işlemi kapsamında İzmir, Antalya ve Trabzon illerinde bulunan gayrimenkuller, toplamda 1 milyar 287 milyon 922 bin TL karşılığında bankaya satılmıştır.

Demirören Holding’in yayın grubuna ait gayrimenkullerin devri ile ilgili yapılan açıklamada, “Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından belirlenen gayrimenkuller Ziraat Bankası’na satılmış olup, bu işlem 22 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanmıştır.” ifadelerine yer verilmiştir.

Demirören, Ziraat Bankasından aldığı krediyi ödemeyerek bazı binaları devretti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!