1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Ekos Elektrik, 48 Milyon TL Değerinde Bir Sözleşme Kazandı

Ekos Elektrik, 48 Milyon TL Değerinde Bir Sözleşme Kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekos Elektrik A.Ş. 48 Milyon TL’lik Sipariş Aldı

Ekos Elektrik, uluslararası alanda tanınan bir şirket olan Hitachi Energy ile işbirliği yaparak önemli bir başarıya imza attı. Şirket, mobil trafo merkezlerinde kullanılmak üzere geliştirdiği ileri teknolojiye sahip ekipmanlar için 48 milyon TL değerinde bir sipariş aldı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada belirtildiğine göre, söz konusu sipariş kapsamında 36kV, 2500A, 31,5kA (3s) primer gaz yalıtımlı anahtarlama ekipmanları imal edilecek ve satılacaktır. Bu işbirliği kapsamında 1.372.000 EUR değerinde sözleşme imzalandı. Güncel kurlarla birlikte sözleşme toplamda 47.802.263,60 TL’ye denk gelmektedir (TCMB alış kuru baz alınmıştır). Yapılan sözleşmenin 2023 yılındaki hasılat oranı ise %4,03 olarak belirlenmiştir.

Ekos Elektrik’in bu önemli başarısı, şirketin teknoloji alanındaki yenilikçi ve öncü konumunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Hitachi Energy ile gerçekleştirilen işbirliği, şirketin uluslararası alandaki güvenilirliğini ve başarısını artırmıştır. Mobil trafo merkezlerinde kullanılacak olan ileri teknoloji ekipmanlarının üretimi ve satışı, Ekos Elektrik’in sektördeki lider konumunu pekiştirmektedir.

Ekos Elektrik, 48 Milyon TL Değerinde Bir Sözleşme Kazandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!