1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Eksun Gıda, Bedelsiz Onayını Açıkladı

Eksun Gıda, Bedelsiz Onayını Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Sermaye Artırımı Açıklaması

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada şirketin sermaye artırımı hakkında bilgilendirme yaptı.

Şirketin mevcut 70.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, Emisyon Primi hesabından karşılanmak suretiyle 530.000.000 TL artırılarak toplamda 600.000.000 TL’ye yükseltileceği belirtildi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yapılan inceleme sonucunda %757,14285 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun onaylandığı ve SPK’nın 04.07.2024 tarih ve 2024/31 sayılı bülteninde yayınlandığı ifade edildi.

Bu sermaye artırımı kararı, şirketin büyüme stratejilerini desteklemeyi ve iş hacmini genişletmeyi hedeflemektedir. Yapılan yatırımların şirketin rekabet gücünü artıracağı ve sektördeki konumunu güçlendireceği öngörülmektedir.

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., paydaşları ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğini ve şeffaf bir iletişim politikası izleyerek yatırımcıların güvenini sağlamayı amaçladığını belirtti.

Eksun Gıda, Bedelsiz Onayını Açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!