Enpara Hangi ATM’lerde Ücretsiz Kullanılabiliyor?

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz olarak kullanılıyor çok merak ediliyor. QNB Finansbank anlaşması gereği ücretsiz olarak hizmet alınabilecek olan ATM'ler var. Bu ATM'ler hangileri ve şartları neler daha yakından bakıyoruz.

Enpara, internetin yaygınlaşması ve dijital hizmetlerin yoğunlaşması sonrasında çok sık andığımız adreslerden biri haline geldi. Şimdi bir bankanın ya da banka uygulamasının internetin yaygınlaşmasıyla ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Ama tanıma baktığımız zaman bunu daha iyi anlıyoruz. Enpara, QNB Finansbank tarafından oluşturulmuş bir sanal banka. Haliyle şubeleri yok. Peki şubeler yoksa o zaman ATM’ler de mi yok? Bu durumda Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor?

Özellikle bu uygulamayı ya da sanal bankacılığı kullanmak isteyenlerin meraklandığını biliyoruz. Daha fazla merak etmenize gerek yok çünkü bu yazıda hemen her bilgiyi açıklayacağız.

Enpara’nın Şubeleri Gerçekten Yok mu?

Sonuçta dijitalde hizmet veren bir bankacılık sisteminden söz ediyoruz. Yani sokaklarda ya da banka önlerinde doğrudan Enpara’nın bankamatiklerini görmeniz mümkün değil. Evet tüm işlemler sanalda yapılıyor ve mobil uygulama ya da web üzerinde tüm kontrolleri yapabiliyorsunuz.

Fakat elinde sonunda paranızı çekmek isteyeceksiniz ya da para yatırmak isteyeceksiniz. Zaten size fiziksel bir kart verildiğini de biliyoruz. Ve tabii ki bankamatikleri kullanabiliyorsunuz. Burada sadece hangi bankamatiği kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Tüm işlemler için hem anlaşmalı olan bankaların bankamatikleri var hem de QNB Finansbank’ın bu konuda sunmuş olduğu ayrıcalıklar var.

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz

Enpara Hangi ATM’lerde Ücretsiz?

Gelelim merak edilen kısma. Yazıyı baştan beri okumuşsanız zaten tahmin etmiş olacaksınız ki QNB Finansbank ATM’lerinin tamamında, ücretsiz bir şekilde hizmet alabiliyorsunuz. Para çekme, para yatırma ve daha birçok işlemi hiçbir ücret ödemeden QNB Finansbank ATM’lerinde yapabiliyorsunuz. Şimdi bu tamamen ücretsiz işlemler gerçekleştirmek için geçerli olan ATM’ler. Zaten başta söylediğimiz gibi QNB Finansbank tarafından yapılmış olan bir projeden söz ediyoruz.

  • İlk Çıkarım: QNB Finansbank ATM’lerinde Enpara hesabınızla ilgili tüm işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir işlem olabilir.

Fakat tek bir ATM sınıfı ile sınırlı kalmak tabii ki yeterli değil. Bunun için de Finansbank’ın yapmış olduğu anlaşmalar var. Bu anlaşmalar sayesinde de farklı bankamatiklerde de belli bir sınır içerisinde işlemleri yapabiliyorsunuz.

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz

DenizBank ATM’leri için Durum

Sizin için belirlenmiş olan işlem limitleri dahilinde kullanabileceğiniz DenizBank ATM’leri, Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz sorusuna verebileceğimiz ilk cevap. Fakat sınırsız olarak işlem imkanı sunulmuyor. Dediğimiz gibi işlem limitleriniz içerisinde kalmak koşuluyla, 1 ayda 3 kez para çekebiliyor ya da yatırabiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartı ödemelerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Maaş Teminatlı Kredi Nedir? Hangi Bankalar İpotekli Kredi Veriyor?

Burada dikkat edilecek olan sınır çok net. Her ay sadece 3 kez ücretsiz kullanım söz konusu. Sonrasında belirlenen ücretlerle komisyonlar ödemeniz gerekiyor.

  • Ek Bilgi: İşlemler için ayda 3 sınırı var evet ama sorgulamalar için herhangi bir sınır söz konusu değil. Hiçbir sınır olmadan, DenizBank ATM’leri üzerinden kredi kartı borç durumunuz, limit bilgileriniz, hesap bakiye durumlarınız gibi bilgileri sorgulatabilirsiniz.

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz

Şimdi aylık 3 tane sınırını aştıktan sonra belli bir komisyon ödemeniz gerektiğinden söz ettik. Bu sefer bu komisyonların ne kadar olduğu konusunda bilgi vereceğiz.

ATM komisyonları

  • Para çekme için 1,04 TL + çekilen paranın %1.15’i kadarda bir komisyon.
  • Para yatırma için 1.04 TL + yatırılan paranın %1.15’i kadarda bir komisyon.
  • Nakit avans çekimi %3,50 + 0,50 TL.
  • Kredi kartı borç ödeme 1.04 TL + ödenen tutarın %1.15’i kadar komisyon.

TEB ATM’leri için Durum

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz rehberimize devam ediyoruz. Geldik ikinci anlaşmalı olan bankaya. İkinci banka TEB bankası. Anlaşma gereğince TEB ATM’lerinden de ücretsiz bir şekilde Enpara işlemlerini yapabiliyorsunuz. Sınır için ise herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

Sınır yine 3 adet işlemle sınırlandırılmış durumda. Bu da demek oluyor ki 4.işlemden sonra belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Aslında bakarsanız DenizBank için geçerli olan tüm şartların TEB için de geçerli olduğunu görüyoruz. Yine komisyon oranlarında da herhangi bir değişiklik yapılmıyor.

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz

Komisyon oranları da aynı belirlenmiş ve aynı ayın içerisinde 4.işleminizde bu fiyatları vermeniz gerekiyor. Her ay ise işlem hakkınız yenileniyor. Yine 3 taneye kadar tüm işlemleri ücretsiz olarak yönetebiliyorsunuz.

Tabii ki aslında diğer bankalardan da yararlanmak mümkün. Fakat bu kez ücretsiz kullanım durumunu unutmak gerekiyor. Direkt olarak ücretli, yani komisyonlarla hizmet veriliyor.

Enpara hangi ATM’lerde ücretsiz artık öğrenmiş oldunuz. Bu iki banka dışında herhangi bir anlaşma yapılır mı ya da anlaşma şartları değiştirilir mi bunu bilemiyoruz. 2021 yılı için bu şartların aynen geçerli olduğunu söyleyerek yetinelim. Yeni bir banka anlaşması yapılır ya da mevcut olan bu bankaların ATM’leri için farklı şartlar gelirse de ayrıca değerlendirme yapmak gerekecek.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x